DOLAR %
EURO %
ALTIN 1.209,38-0,31%
BITCOIN %
Ankara

HAFİF KAR YAĞIŞLI

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
BAKAN BİLGİN SARIOBA’DA

BAKAN BİLGİN SARIOBA’DA

ABONE OL
13 Haziran 2021 10:59
BAKAN BİLGİN SARIOBA’DA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü kapsamında ilçemiz Sarıoba Mahallesindeki tarım işçilerini ziyaret etti.

Bakan Bilgin, Sarıoba Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşların taleplerini dinledi, sorunlarının çözümü için ilgili birimlerle görüşeceklerini dile getirdi. Sarıoba Mahallesi ziyaretinin ardından bin kişi kapasiteli METİP (Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Yaşam Koşullarının İyileştirilmesi-II Projesi)  yerleşkesinde incelemelerde bulunan Bakan Bilgin, yerleşkede kalan mevsimlik tarım işçileri ve ailelerine sunulan hizmetler ile ilgili bilgi aldı.

Okul ve okul öncesi çağda bulunan çocukların aileleri çalışırken eğitim, sağlık ve sosyal etkinlik ile diğer kamu hizmetlerinin sunulduğu alanlara ilişkin bilgi alan Bakan Bilgin, çocuklara sosyalleşme imkanının verilmesinin onları hayata hazırlama ve kimliklerinin gelişmesi konusunda önemli olduğunu ifade etti.

“ÇOCUKLAR SADECE GELECEĞİMİZ DEĞİL AYNI ZAMANDA BUGÜNÜMÜZ”

Projenin mevsimlik tarım işçileri ve ailelerine büyük bir katkı sunduğunu belirten Bakan Bilgin, şöyle devam etti:

“Çocuklarımız toplumsal desteği ne kadar hissederlerse kişilikleri de o kadar sağlam oluşur. Bunun için bu çalışmayı çok önemli buluyorum. Çocuklar sadece geleceğimiz değil aynı zamanda bugünümüz. Özellikle bu projeyi destekleyen AB ülkelerine ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

“ÇALIŞAN İNSANLARIN KORUMA KALKANI İÇERİSİNE ALINMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Bakan Bilgin, yerleşkede sunulan gezici sağlık hizmetlerinin pandemi döneminde çok önem arz ettiğini söyleyerek, “Çalışan insanların koruma kalkanı içerisine alınması çok önemli. Sağlık olmadan hiçbir şey yapamayız, çocukları da bu sağlık sistemi içerisine dahil etmeliyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Çalışanların aileleri ve çocukları ile birlikte eğitim, sağlık ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması konusunda ILO ve proje destekçilerine teşekkür eden Bakan Bilgin,  “Sağlık sorunları ve çocukların sorunlarına eğilmek hem insani hem de çalışma hayatı ile ilgili sorumluluğumuzun bir parçasıdır. Çocukların korunması, geliştirilmesi ile çalışan çocuk emeğinin kullanılması ve istismar edilmesi konusunda mücadele bizim görevimiz” dedi. 

Çocukların korunmasına yönelik, onların eğitimini, sosyal ve şahsiyet gelişimini sağlayacak aşamada onlara verilen destekleri çok önemsediğini belirten Bilgin, pandemi sürecinde verilen büyük mücadelenin çalışan çocuklar sorununun çözülmesi konusunda da devam etmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Bakan Bilgin konuşmalarının ardından yerleşkedeki çadırda kalan Ergül ailesini ziyaret etti. 

Ziyarette Bakan Bilgin’e BM Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez, UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis, ILO Türkiye Temsilcisi Numan Özcan, AB Türkiye Delegasyonu 1. Müsteşar Angel Gutierrez Hidalgo, Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Belediye Meclis Üyeleri ile STK temsilcileri eşlik etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.