DOLAR %
EURO %
ALTIN 1.209,38-0,31%
BITCOIN %
Ankara

HAFİF KAR YAĞIŞLI

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
BOTAŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINA POLATLILI İSİM

BOTAŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINA POLATLILI İSİM

ABONE OL
25 Haziran 2021 14:19
BOTAŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞINA POLATLILI İSİM
1

BEĞENDİM

ABONE OL

BOTAŞ International Anonim Şirketi Genel Müdür Yardımcılığı görevine Polatlılı isim Onur Bolsu atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kuruluşu olan BOTAŞ International Anonim Şirketi Genel Müdür Yardımcılığı görevine, BOTAŞ International AŞ Sağlık ve Emniyet Müdürü Onur Bolsu atandı.

BOTAŞ International Anonim Şirketi, Uluslararası projelerle ilgili olarak arz kaynağı ülkelerle ilişkilerini daha etkin ve verimli hale getirmek, petrol ve doğal gaz projeleri konusunda söz sahibi ülkelerin ve çok uluslu şirketlerin faaliyetlerine en iyi şekilde katılabilmek amacı ile 3 Temmuz 1996 tarihinde Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından BOTAŞ International Limited (BIL) olarak kurulan şirket, merkezi Ankara olmak üzere BOTAŞ International Anonim Şirketi olarak yapılandırılmıştır.

BOTAŞ International Anonim Şirketi, halihazıda  BTC (Bakü-Tiflis-Ceyhan) Ham Petrol Boru Hattı’nı işletmektedir.

ONUR BOLSU KİMDİR?

Onur Bolsu 1979 yılında Ankara ili Polatlı ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini memleketi olan Polatlı’da tamamlamıştır. Cumhuriyet Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Eğitimine ODTÜ’de ingilizce hazırlık eğitimi ile devam etmiş, Türkiyede’ki enerji hammaddeleri boru hattı taşımacılığında iş güvenliği ve sağlığı uygulamaları konusunda tez hazırlayarak yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

İş yaşamına, Hazar Denizinden çıkarılan Azeri petrolünün, Gürcistan ve  Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaştıran “Yüzyılın Enerji Projesi” olarak adlandırılan Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol  Boru Hattı’nın Türkiye kısmının işletmesini yapan BOTAŞ International bünyesinde başlamıştır. Yaklaşık 4 milyar dolara mal olan, 1776 kilometre uzunluğundaki, günlük 1 milyon varil taşıma kapasitesi bulunan BTC Hampetrol boru hattından şu ana kadar dünya pazarına  3 milyar 652 milyon 617 bin 890 varil ham petrolün başarıyla sevk edilmesi sürecinde, Kars, Erzurum, Erzincan, Sivas ve Kahramanmaraş’ta yer alan Pompa-PIG istasyonlarında ve Ceyhan Haydar Aliyev Deniz Terminalinde Mühendislik, Uzmanlık, Supervizörlük, Şeflik ve çeşitli Müdürlük görevlerinde bulunmuştur.

1 Nisan 2021 tarihi itibariyle BOTAŞ International Genel Müdür Yardımcılığı görevine asaleten atanmıştır.

Petrol Sektöründeki görevleri gereği, çok sayıda ulusal ve uluslararası toplantılara katılan Onur BOLSU, aynı zamanda  ulusal ve uluslararası bir çok eğitim ve sertifika programlarını başarıyla tamamlamıştır.

Bunlardan bazıları, NEBOSH Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası, IOSH Uluslararası Güvenli Yönetim Sertifikası, BSI Uluslararası CQI ve IRCA Onaylı  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş Tetkikçi, ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Baş Tetkikçi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Baş Tetkikçi sertifikaları, Uluslararası BP Uluslararası Incident Injury Free programı,  BP Uluslararası Getting Health, Safety Environment programı, BP Uluslararası Incident Investigation & Root Cause eğitimleri, ODTÜ A2 TİPİ Mühendislik Akustiği Sertifikası, Proje yönetimi eğitimleri, Uluslararası Hazardous Waste Operations and Emergency Response (HAZWOPER) & Oil Spill Response IMO Level 1-2 kursları, BP Uluslararası, HAZOP- LOPA –HAZID ve proses güvenliği eğitimleridir.

Başarılı hizmetlerinden ötürü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen “2018 Yılı Performans ve Başarı Ödülü” almaya hak kazanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Bolsu, Türkiye Dağcılık Federasyonu Teknik Kurul üyeliğini yürütmektedir. Eski bir milli sporcu olan Bolsu`nun Dağcılık Antrenörü, Dağ Mihmandarı ve Amatör Denizcilik belgeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda hususi pilot eğitimlerinine de devam etmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.