DOLAR %
EURO %
ALTIN 1.136,750,44%
BITCOIN 4380091,13%
Ankara
-6°

PARÇALI BULUTLU

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
BAŞKAN YILDIZKAYA; “İSTEDİKLERİ ZAMAN VE MEKANDA İDDİALARINI İSPATA DAVET EDİYORUM”
  • Meydan Haber
  • Gündem
  • BAŞKAN YILDIZKAYA; “İSTEDİKLERİ ZAMAN VE MEKANDA İDDİALARINI İSPATA DAVET EDİYORUM”

BAŞKAN YILDIZKAYA; “İSTEDİKLERİ ZAMAN VE MEKANDA İDDİALARINI İSPATA DAVET EDİYORUM”

ABONE OL
24 Mayıs 2022 23:19
BAŞKAN YILDIZKAYA; “İSTEDİKLERİ ZAMAN VE MEKANDA İDDİALARINI İSPATA DAVET EDİYORUM”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya yaptığı yazılı basın açıklamasında CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık’ın Polatlı Belediyesi’ne dair gündeme getirdiği iddialara cevap verdi. Ovacık tarafından basın yayın organları ve sosyal medya aracılığı ile yöneltilen soruları ve iddiaları tek tek cevaplayan Başkan Yıldızkaya; açıklamanın baştan sona yalan, yanlış ve iftiraya dönük ithamlarla dolu olduğunu dile getirdi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Polatlı Belediyesi olarak bütün imkanlarımızla ve gücümüzle 7/24 bu güzel şehre ve bu güzel şehrin insanlarına hizmet etmeye çalışıyoruz. Belediyemiz kaynaklarını çok dikkatli bir şekilde kullanarak 1 kuruşu bile heba etmeden 82 kırsal 13 merkez mahallemize hizmet ediyoruz.

Hizmetlerimizi şeffaf ve asla ayrım gözetmeden yapıyor; duyan, dinleyen ve anlayan bir anlayış sergiliyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz bütün sözleri tutmanın huzurunu yaşıyoruz. Yaptığımız hizmet ve projelerimizin tamamını bu şehrin öz kaynakları ile yaptık. Çocuklarımıza, gençlerimize, hanımefendilere, büyüklerimize ve hayvan dostlarımıza özel projeler gerçekleştirdik.

Şehrin eğitim, kültür, spor ve ticaret hayatına dair hedeflerimiz için çaba sarfediyoruz. Bütün bunları Belediye Meclis Üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımızın gayretleri, hemşehrilerimizin dua ve destekleriyle yaptık. Görev süremiz boyunca da Polatlımızın hizmetkarlığına devam edeceğiz.

YAPTIKLARININ NEDENİNİ İZAHTAN ACİZ BİR MECLİS ÜYESİ

Demokrasilerde iktidar ne kadar önemli ise muhalefette o kadar önemlidir. Muhalefetin eleştiri ve yol gösterici görevi bu açıdan son derece kıymetlidir. Hemşehrilerimiz bütün partilerin üyelerini birlikte hizmet etsin diye seçtiler. Siyasetinizi kendinize saklayın, şehir için birlik olun dediler.

Maalesef Polatlı’da bu anlayışta bir muhalefet grubu olmadığını üzülerek belirtmek istiyorum. Polatlı’yı ilgilendiren konularda Ankara Büyükşehir Meclisi’nde evet deyip, Polatlı Belediye Meclisi’nde hayır diyen; nedenini sorduğumuzda izah etmekten aciz Meclis Üyeleri var. Bunların başında da CHP Belediye Meclis Üyesi Sayın Selami Ovacık gelmektedir.

KİŞİSEL HIRS VE İKBAL UĞRUNA HAREKET EDİYOR

Daha önce de ne dediğini kendisi de anlamayan, bazı konularda iddia ve ithamlarda bulunan Ovacık dün yine açıklamalarda bulundu. Açıklamaları baştan sona yalan, yanlış ve iftiraya dönük ithamlardır. Belediye Meclis Toplantılarında karşımızda nutku tutulan bu arkadaş büyük ihtimalle birilerinin kaleme aldığı metni sadece kişisel hırs ve ikbaline hizmet etmek için paylaştı.

Buradan kendisine sormak isterim. Selami Bey bugüne kadar bu şehir için ne önerdi de hayır dedik. Hangi mahallemiz, caddemiz, sokağımız, insanımız için bir şey talep etti de geri çevirdik.

Şehre ve hemşehrilerimizin sorunlarına dair bir tek fikri olmayan bu arkadaş gündeme gelmek için belli aralıklarla Belediyemizi ve şahsımı hedef alan açıklamalar yapmakta, aklınca algı oluşturma gayretindedir. İddialarının doğru olmadığını bildiği halde; biz söyleyelim belki birileri inanır, verilen cevabı herkes görmez diyerek aklınca kurnazlık yapmaktadır. 

TEK TEK CEVAP VERDİĞİM YALAN İDDİALARINI İSPATA DAVET EDİYORUM

Kendisini tek tek cevap vereceğim yalan iddialarını ispata çağırıyorum. İspatlayamazsa şahsını bu şehrin en büyük müfterisi ilan edeceğim. Allah’ın izniyle 8 Yıllık yönetimimizde cevabını veremeyeceğimiz, başımızı öne eğecek tırnak üstü kadar bir konu yoktur. Var diyenleri istedikleri zaman ve mekanda karşılıklı ispata davet ediyorum.

30 MU BÜYÜK 120 Mİ ?

Bu arkadaş 20 Mayıs Cuma günü gazetelerde yayınlanan iddialarını Belediyemize yazılı olarak sormuş, cevabını almadan açıklama yapmıştır. Aslında cevabı beklese bu açıklamayı yapmaz, dedikodu yapmamış olur ve başını öne eğmek zorunda kalmazdı.

Kendisi açıklamasında “İstiklal Mahallesi üzerinde 40 dönümlük arsada bulunan Kartaltepe Alışveriş ve Yaşam Merkezi ihalesi Belediye kasasına 30 Milyon 500 Bin TL kazandırmak için yapıldı. Ancak Belediye işi tamamlamak için 33 Milyon 500 Bin TL harcadı. Belediye kar mı etti, zarar mı etti.” Diyor.

İhalede yer alan 30 Milyon 500 Bin TL rakamı kat karşılığı ihaleyi yapabilmek için arsanın o günkü değeridir. Bu miktar gerekli teminat almak için bir değerdir. Konuyu bilmediği anlaşılıyor.

Belediyemize kalacak işyerleri ve konutların değeri en az 100 – 120 Milyon TL’dir. Şimdi ben soruyorum. Belediye kar mı etmiş, zarar mı? 30 mu büyük 120 mi? Hesaplasın bakalım. Bu proje ülke ekonomisindeki bütün olumsuzluklara rağmen Belediyemiz açısından %300 – %400’lük bir kar sağlamıştır. Belediyemiz sonuçta kar etmiştir.

İŞYERİ SAYIMIZIN ARTMASI MI YANLIŞ ?

Kendisi yüklenici firmanın işi bıraktığını iddia ediyor. Doğru değil. Yüklenici firma işi bırakmıyor, Polatlı Belediyesi şartname hükümlerine göre bıraktırıyor.

Tamamlama ihalesi bir seferde yapılmadı diyor. Belediyemiz bütçe ve imkanları çerçevesinde işi etaplar halinde yapıyor. Kendisinin de oy verdiği bütçe kalemlerinde zaten durum belirtiliyor.

AVM iki kat halinde ihale edilmiş 67 bağımsız bölüm yapılacaktı, şimdi 96 bağımsız bölüm var diyor. Yani Belediyenin işyeri sayısı niye arttı diyor. Çünkü ihale önce Avan proje ile yapıldı. Proje tadilatı ile ortaya çıkan emsal farkı eklendi. İşyeri sayısı arttı. Belediyemizin 22 olan işyeri sayısı 38’e çıktı. Yanlış mı oldu?

YAPILAN TÜM İŞ VE İŞLEMLER TAMAMEN MEVZUATA UYGUNDUR

Ovacık; yüklenici işyeri ve konutlarda değişiklik yapmak için idarenin görüşünü alacak hükmü var. Bu kanuna aykırı istişare ile iş mi yapılıyor diye soruyor. Ya bilmiyor, araştırmıyor ya da art niyetli. Ne yani yükleniciye kafana göre yap mı diyecektik. Proje tadilatı diye bir şey var. Emsal ve bağımsız bölüm sayısı değişmediği sürece proje tadilatı yapılabilir. İnşaat yapan bütün müteahhitler bunu bilir. Kaldı ki ihale şartnamesi EKAP’ta yayınlanır, mevzuata aykırı bir işleme zaten EKAP onay vermez. Yapılan iş ve işlemler tamamen mevzuata uygundur.

ÇAMUR ATMAK, ALGI OLUŞTURMAK, KAFA BULANDIRMAK BÖYLE BİRŞEY

Kendisi bu arsanın hafriyatında Belediyenin kamyon ve iş makinelerinin çalıştığına dair iddialar olduğunu dile getiriyor. Selami Bey yazılı cevabı beklese bunu söylemez ve başını öne eğmek durumunda kalmazdı.

Doğru bu arsanın hafriyatının bir kısmı Belediye iş makineleri ile yapılmıştır. Çünkü bu sözleşme hükmüdür. Binaların hafriyatları yüklenici tarafından yapılmış, ücretlerini Ankara Büyükşehir Belediyesi firması tahsil etmiştir. Ne oldu şimdi. Vahim iddiasının doğru olmadığı anlaşıldı. Kafa bulandırmak, çamur atmak ve algı oluşturmak böyle bir şey.

İLBANK YAZIŞMALARINDA HAK KAYBI OLMADIĞI YAZIYOR

Sayıştay raporlarına göre Polatlı Belediyesi’nin yönetilemediğini iddia ediyor. Nasıl yazıyor, nerede yazıyor. Gösterebilir mi? Gösteremez. Çünkü yalan söylüyor.

2018 Yılında İlbank’tan 699 Bin TL eksik para alındığını, Polatlı’nın bu paydan mahkum bırakıldığını söylüyor. Yazılı cevabı beklese bu konuda da mahçup olmazdı. Biz bir kuruşumuzu bile hiçbir yerde bırakmayız. Sayıştayın 2018 raporunda böyle bir ifade var. İlbank’la yaptığımız yazışmalarda böyle bir hak kaybının olmadığı yer alıyor. Belgeleri de mevcuttur.

FAKİRİN, FUKARANIN, YETİMİN HAKKININ GÜVENCESİ MÜRSEL YILDIZKAYA’DIR

Yine açıklamasında 2018 Yılında ambalaj ve cam atıklarının bedelsiz verildiği, yetim hakkı yedirildiği ifadelerine yer veriyor. Belediye Başkanı yetim hakkının kendi taahhüdünde olduğundan sıkça bahsediyor.

2018’e kadar bırakın Polatlı Belediyesi’ni hiçbir Belediyede Ankara’daki CHP’li Belediyeler de dahil bu konuda ihale yapmamıştır. Çok eskiden yapıldığı şekliyle sözleşme imzalanmıştır. Çünkü söz konusu ambalaj ve cam atıklarında ihaleye konu yaklaşık maliyet hesaplamaları yapılamadığından ve temizlik birinci planda olduğu için sözleşmeyle yapılmıştır. Daha sonra bir Sayıştay Üyesi’nin görüşü esas alınarak Ankara bölgesinde Belediyeler arasındaki ilk ihaleyi Polatlı Belediyesi yapmıştır. Durum budur. Doğrudur, bu şehirdeki fakirin, fukaranın, yetimin hakkının güvencesi Mürsel Yıldızkaya’dır.

BİZİM İÇİN SOKAK DEDİKODULARININ KAYNAĞI BELLİ OLDU

Selami Ovacık; “İşin bir de Danıştay kısmı var. Şehitlik İmar Planında imar şirketlerinin %10 karşılığı hisse topladığı iddiaları var.” Diyor. Belediyemiz dışındaki iddiaların muhatabı Belediyemiz olamaz. İkinci, üçüncü şahısların konuları da Belediyemizi bağlamaz.

Planla ilgili mahkemenin önce yürütmeyi durdurduğunu sonra kararı iptal ettiğini dile getiriyor. Cevabı muhatapları versin diyor. Zaten tek doğrun bu. Elbette ki muhatapları cevap versin. Bunu neden kararı veren kurumlara sormuyorsun?

Ayrıca Şehitlik planına Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde onay CHP’li Meclis Üyelerinden de ayrıntılı bilgi alabilirsin.

Bugüne kadar Selami Bey’in iddia ettiği konularla ilgili dedikodu yapıldığını duyuyorduk. Ancak muhatap bulamıyorduk. Bizim için dedikodunun kaynağı belli oldu.

KILAVUZUNU DEĞİŞTİRMEZSEN HAYALLERİN BAŞLAMADAN BİTER

Beyefendi geçen gün sosyal medya açıklamasına cevabımızdan alınmış. Bizim Selami Bey bu açıklamaları Belediye Başkanı Adayı olmak ve gündemde kalmak niyetiyle yapıyor söylemimize de cevap vermiş.

Belediyenin kamu kurumu olduğunu belirterek hiçbir partinin iç işlerine karışmak, aday belirlemek, adaylık duyurusu yapmak gibi bir görevi yoktur demiş.

Ne alaka. Koskoca CHP’nin adayını biz nasıl belirleriz. Sadece Ramazan Ayı’nda Sosyal Medya da bir teyzenin ifadelerinden yola çıkarak böyle bir cümle kurduk. Bu kararı CHP yetkili organları verir. Son olarak Selami Bey’e tavsiyem; kılavuzunu değiştir. Aksi halde hayallerin başlamadan biter.” Cümlelerine yer verdi. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Keşan escort Safranbolu escort Boyabat escort Kızıltepe escort Üzümlü escort Bucak escort Kadirli escort Bornova escort Batıkent escort Alanya escort İnegöl escort Orhangazi escort İzmit escort Akşehir escort Tarsus escort İlkadım escort Çerkezköy escort Ardeşen escort Kuşadası escort Merzifon escort Bandırma escort Çerkeş escort Gelibolu escort Gerede escort Antakya escort Ceyhan escort Dinar escort Besni escort Bozüyük escort Eskil escort Diyadin escort Ahlat escort Çivril escort Bağlar escort Akçakoca escort Aziziye escort Lüleburgaz escort Şahinbey escort Bulancak escort Digor escort Keskin escort Bünyan escort Kaman escort Battalgazi escort Elbistan escort Akhisar escort Bulanık escort Bodrum escort Altınordu escort Bor escort Avanos escort Adapazarı escort Virenşehir escort Gemerek escort Kangal escort Akçaabat escort Erbaa escort Tavşanlı escort Karşıyaka escort Çankaya escort Manavgat escort Nilüfer escort Arnavutköy escort Gebze escort Beyşehir escort Silifke escort Atakum escort Çorlu escort Çayeli escort Didim escort Suluova escort Edremit escort Ilgaz escort Biga escort Göynük escort İskenderun escort Çukurova escort Kaynaşlı escort Emirdağ escort Gölbaşı escort Söğüt escort Ortaköy escort Dogubayazıt escort Güroymak escort Karahayıt escort Bismil escort Horasan escort Mucur escort Babaeski escort Şehitkamil escort Espiye escort Kağızman escort Yahşihan escort Develi escort Doğanşehir escort Afşin escort Alaşehir escort Malazgirt escort Marmaris escort Fatsa escort Ürgüp escort Akyazı escort Eyyübiye escort Şarkışla escort Araklı escort Niksar escort Simav escort Buca escort Çubuk escort Muratpaşa escort Görükle escort Avcılar escort Darıca escort Çumra escort Anamur escort Çarşamba escort Ergene escort Fındıklı escort Nazilli escort Taşova escort Susurluk escort Çan escort Mudurnu escort Defne escort Kozan escort Sandıklı escort Yahyalı escort Patnos escort Kahta escort Pamukkale escort Ergani escort Oltu escort Nizip escort Görele escort Sarıkamış escort Yeşilyurt escort Dulkadiroğlu escort Kırkağaç escort Varto escort Fethiye escort Kumru escort Erenler escort Akçakale escort Suşehri escort Of escort Turhal escort Torbalı escort Haymana escort Kepez escort Osmangazi escort Bağcılar escort Derince escort Ereğli escort Erdemli escort Bafra escort Kapaklı escort Pazar escort Davutlar escort Altıeylül escort Ayvacık escort Dörtyol escort Sarıçam escort Sur escort Palandöken escort Nurdağı escort Tirebolu escort Zile escort Ünye escort Selim escort Kocasinan escort Onikişubat escort Salihli escort Milas escort Pamukova escort Birecik escort Yıldızeli escort Ortahisar escort Malkara escort Yakutiye escort Zara escort Yomra escort Konak escort Keçiören escort Lara escort Yıldırım escort Beylikdüzü escort Gölcük escort Karatay escort Mezitli escort Canik escort Efeler escort Ayvalık escort Kırıkhan escort Seyhan escort Melikgazi escort Pazarcık escort Soma escort Dalaman escort Sapanca escort Haliliye escort Ödemiş escort Mamak escort Kemer escort Mudanya escort Çekmeköy escort Körfez escort Meram escort Aliağa escort Polatlı escort Belek escort Gemlik escort Esenler escort Fatih escort Selçuklu escort Akdeniz escort Terme escort Söke escort Karesi escort Yüreğir escort Payas escort Talas escort Türkoğlu escort Turgutlu escort Datça escort Gümbet escort Serdivan escort Karaköprü escort Çeşme escort Sincan escort Gaziemir escort Ulus escort Kaş escort Gürsu escort Güngören escort Mut escort Samandağ escort Yunusemre escort Köyceğiz escort Siverek escort Toroslar escort Menteşe escort Kadıköy escort İznik escort Serik escort Menemen escort Aksu escort Kağıthane escort Kartal escort Maltepe escort Kestel escort Yenişehir escort Yatağan escort Tire escort Finike escort Pendik escort Sarıyer escort Şişli escort Sultangazi escort Tuzla escort Urla escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Karacabey escort Ümraniye escort Üsküdar escort Zeytinburnu escort alanya escort bayan manavgat escort bayan fethiye escort bayan kemer escort bayan didim escort bayan çanakkale escort bayan Aydın escort bayan muğla escort bayan tekirdağ escort bayan manisa escort bayan balıkesir escort bayan trabzon escort bayan elazığ escort bayan ordu escort bayan kütahya escort bayan ısparta escort bayan rize escort bayan maraş escort bayan yalova escort bayan giresun escort bayan yozgat escort bayan tokat escort bayan şanlıurfa escort bayan sivas escort bayan batman escort bayan erzurum escort bayan sinop escort bayan kırşehir escort bayan karaman escort bayan kırıkkale escort bayan bolu escort bayan amasya escort bayan niğde escort bayan uşak escort bayan edirne escort bayan çorum escort bayan osmaniye escort bayan zonguldak escort bayan van escort bayan erzincan escort bayan