DOLAR %
EURO %
ALTIN 1.209,38-0,31%
BITCOIN %
Ankara

HAFİF KAR YAĞIŞLI

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
TİCARET ODASI BAŞARILARIYLA SON DÖRT YILDA TARİH YAZDI

TİCARET ODASI BAŞARILARIYLA SON DÖRT YILDA TARİH YAZDI

ABONE OL
19 Ağustos 2022 15:56
TİCARET ODASI BAŞARILARIYLA SON DÖRT YILDA TARİH YAZDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, göreve geldiği günden bu yana üyeleri başta olmak üzere ilçe için yaptıkları çalışmaların çizelgesini çıkardı.

İki dönemdir üyelerinin tensipleri ile  Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getiren Ulvi Sakarya görev süresi boyunca üye memnuniyet odaklı hizmet anlayışında çıtayı oldukça yükseltti. Genç dinamik ve sektörlerin de öne çıkmış isimler ile yönetim ve meclis gurubunu oluşturan Başkan Sakarya son 4 yılda üyeleri için yapmış oldukları çalışmaları özetledi. Polatlı ticaret odası dışında Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gümrük ve Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerini başarılı bir şekilde yürüten Başkan Sakarya, ilçeyi bu platformlarda en iyi şekilde temsil ediyor.  

” ÜYE MEMNUNİYET ODAKLI HİZMET” ROTAMIZ OLDU

Üye memnuniyet odaklı hizmet anlayışını yol haritası olarak benimsediklerini ve bu istikametten hiç çıkmadıklarını ifade eden Başkan Sakarya son 4 yılda üyeleri için yaptıkları hizmetleri şöyle özetledi: ”  Aldığımız meclis kararı ile  aidat borcu olmayan üyelerimize oda belgelerinin ücretsiz verilmesini sağladık. Kapasite, ekspertiz raporu ve iş makinesi başvuru süresini 1  güne düşürdük. Üyelerimizi ilgilendiren her türlü gelişme ve değişikliği anlık olarak bildiriyoruz.  4 yılda 2 milyon sms 1000 anlık bildirim 2000 mail attık.  Sizler İçin Her Yerdeyiz parolası ile sosyal  medya hesaplarımızı aktif olarak kullanıyoruz.Tüm hesaplarımızda 20.000 yakın takipçimiz buluyor.  Üyelerimizin personelden aldığı hizmeti anlık olarak değerlendirmesi için anket uyguluyoruz. “

İLÇE VATANDAŞLARIMIZA HİZMET İÇİN ÜSTÜN GAYRET SARF EDİYORUZ

Hizmet skalası anlamında sadece üyeleri için değil ilçe vatandaşları içinde önemli çalışmalara imza attıklarını beyan eden Başkan Sakarya bu hizmetlerden bazılarını şu ifadeler ile aktardı : ” İlçenin ilk coğrafi işaretli ürünü olan Polatlı Soğanının marka tescilinin aldık. Üreticilerimizin ürettikleri soğana artı değer kazandırdık. Odamız 07.04.2022 tarihi itibariyle sayısal takograf verebilme yetkisini almıştır bu sayede nakliyecilik sektöründe olan vatandaşlarımız Ankara’ya gitmelerine gerek kalmadan dijital ehliyetlerini ayaklarına kadar getiriyoruz.   Arabuluculuk Hizmet Ofisi’nde üyelerimiz başta olmak üzere işçi işveren uyuşmalığı yaşayan ilçe vatandaşlarımız için görüşme ortamlarını hazırlıyoruz. Yine tüm ilçe vatandaşlarımızın faydalanması için odamız bünyesinde ücretsiz olarak  iŞKUR ve KOSGEB  danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Sektörel-Bölgesel Araştırma Raporları oluşturuyoruz. İstihdam ofisimiz aracılığı ile 4 yılda 1000’e yakın iş ilanını sosyal medya hesaplarımızda yayınladık. Yüzlerce vatandaşımıza üye firmalarımızda iş imkanı sağladık. MEYBEM ile yüzlerce ilçe vatandaşımıza geri ödemeli  mesleki yeterlilik belgesi sınavları düzenledik. Bunlar ilçe vatandaşlarımız için sağladığımız hizmetlerden birkaçı.” 

ÜYELERİMİZİN SEKTÖREL GELİŞMELERİ YERİNDE TAKİP ETMELERİNİ ÖNEMSİYORUZ 

Sektörlerin gelişmelerine değişime ayak uydurmalarına katkı sağlamak ve ihracat yapacak firmaların nasıl bir yol izlemesi gerektikleri konusunda yerinde gözlem yapabilmelerini önemli bulduklarını ifade eden Başkan Sakarya: ” 4 yılda 591 üyemiz ile yurt içi ve yurt dışı fuarlarına sektörel iş gezileri düzenledik. İlçenin ilk sanal fuarını düzenledik,  62 firmanın yurtdışı pazarına ürün göndermesine zemin hazırladık. Tarım, Tarım Ekipmanları ve Hayvancılık Fuarının 3.sünü yaptık. Ticari anlamda üyelerimizin kendilerini geliştirmesi ilçemiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaları bizim için çok kıymetli ” dedi. 

TİCARİ HAYATTA ZAMAN TASARRUFUNUN ÖNEMİNİN FARKINDAYIZ 

Ticari hayat için zamanın çok değerli bir faktör olduğunun bilincinde olduklarını beyan eden Başkan Sakarya Polatlı Ticaret Odası’nda  birçok işlemin dijital ortama taşındığını söyledi.  ” Kâğıt ve zamandan tasarruf sağlayarak yazışmalarda Elektronik Belge Yönetim Sistemine geçtik. Üyelerimizin Oda sicil ve ticaret sicil dosyalarının  e arşive taşıdık. 40’a yakın firma ile birçok sektörde işbirliği protokolü imzaladık. Ekonomiye değer katan üyelerimiz için ödül töreni düzenledik. Üyelerimizin ticari hayata dair yaşadıkları sıkıntılar için hukuk danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.  Üyelerimizin ihtiyaç taleplerine göre eğitim ve seminerler düzenledik.”

ODAMIZDA TESCİL İŞLEMLER ARTIK DAHA KOLAY VE HIZLI

Polatlı Ticaret Odası olarak ticaret sicil işlemlerinde birçok önemli değişikliği üyenin hizmetine sunduklarını ifade eden Başkan Sakarya : ”  Her yıl 100 ton kağıt tasarrufunun sağlanmasına destek oluyoruz. Ayrıca üyelerimizin tescil işlemelerinde ödeyecekleri gazete ilan bedelleri ceplerine kalıyor. Yapılan tescil işlemlerinin gazetede yayımlanmasının 2 günden 2 saate düşürdük. Ticaret sicilde online belge verilmesini sağladık. (Ticari sicil tasdiknamesi- iflas ve konkordato belgesi -durum belgesi- merkez nakli belgesi [TSY madde 111]). Ticaret sicilden alınan belgelerin hizmet bedelini kaldırdık. Ticaret Sicili işlemlerinin tek noktada yapılmasını sağladık. Ticaret sicilli şirket defterlerini kuruluşlarda ücretsiz temin ediyoruz.” 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.