DOLAR %
EURO %
ALTIN 1.209,38-0,31%
BITCOIN %
Ankara

HAFİF KAR YAĞIŞLI

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KIRSAL BÖLGELERDE SIVAT DESTEĞİ SÜRÜYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KIRSAL BÖLGELERDE SIVAT DESTEĞİ SÜRÜYOR

ABONE OL
27 Temmuz 2023 16:58
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KIRSAL BÖLGELERDE SIVAT DESTEĞİ SÜRÜYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallerde meralarda otlayan hayvanların su ihtiyacını karşılamak için içme suyu teknesi (SIVAT) montajı desteğinde bulunmaya devam ediyor. 2022 yılından beri devam eden proje kapsamında bugüne kadar 641 mahallede toplam 9 bin 995 adet sıvat yapımı gerçekleştirildi. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte tarım ve hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamak için çiftçilere verilen desteklere devam ediyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı özellikle kırsal mahallelerde (yayla ve mera alanlarında) otlayan hayvanların temiz su ihtiyacının karşılanması için içme suyu teknesi (SIVAT) montajı yapmayı sürdürüyor.

641 MAHALLEYE TOPLAM 9 BİN 995 SIVAT MONTAJI YAPILDI

Başkentli yerli üreticileri kalkındırmak için desteklerini sürdüren Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı hayvancılıkla uğraşan çiftçilere yönelik kırsal bölgelerde SIVAT montajı yapıyor.

2022 yılından beri devam eden proje kapsamında bugüne kadar 641 mahallede toplam 9 bin 995 adet oluk teslim edilirken, her noktaya 5 oluk ve 1 başlıktan oluşan sıvatın montajı gerçekleştiriliyor.

Kırsal mahallelerde, yayla ve mera alanlarında hayvanların su kaynaklarına daha kolay ulaşmasını, yaban hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşılamak ve kısıtlı olan su imkânlarının daha verimli kullanılmasını sağlamayı amaçladıklarını belirten Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarımsal Yapılar ve Sulama Şefi Ziraat Mühendisi Sezai Okçu, “Hayvancılık yapan üreticilerimizin ve yaban hayvanlarının suya ulaşmasını kolaylaştırmak için 2022 yılında 411 mahallemize 5 bin adet sıvat dağıtıp kurulumlarını yapmış bulunmaktayız. Eksik kalan mahallelerimizde ise şu ana 230 mahallemize dağıtımı tamamladık. Geri kalan 117 mahallemizde dağıtım sürmektedir” dedi.

HAYVANCILIKLA UĞRAŞAN ÇİFTÇİLERDEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, Polatlı Yeniköseler Mahalle Muhtarı Ali Alcin tarafından gelen talep doğrultusunda harekete geçerek işlevini yitiren su oluğu yerine yepyeni sıvatın kurulumunu gerçekleştirdi.

Yeniköseler Mahalle Muhtarı Alcin, “Su oluğumuz eskidiği için Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına müracaatta bulunduk. Sağ olsunlar bugün de geldiler sıvatlarımızı monte ediyorlar. Eski sıvatlarımız çok yıpranmıştı. Hayvanlarımızı suyla buluşturabilirsek ne mutlu bize. Bu konuda Mansur Başkan’ıma ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına çok teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdi. Aynı mahallede hayvan yetiştiriciliği yapan Hamza Kırel ise şunları söyledi:

“30 senedir hayvan yetiştiriciliği yapıyorum. Oluklarımız yeterli olmadığı için Muhtarımız Büyükşehir Belediyesine başvurdu. Sıvatlarımızın montajı yapıldı. Hayvanlarımız suya kavuştu. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.