DOLAR %
EURO %
ALTIN 1.209,38-0,31%
BITCOIN %
Ankara

HAFİF KAR YAĞIŞLI

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
İTFAİYE TEŞKİLATI’NIN 307. YIL DÖNÜMÜ

İTFAİYE TEŞKİLATI’NIN 307. YIL DÖNÜMÜ

ABONE OL
28 Eylül 2021 17:10
İTFAİYE TEŞKİLATI’NIN 307. YIL DÖNÜMÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

     İtfaiye Teşkilatı’nın 307. yıl dönümü Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Ankara İtfaiyesi Merkez İstasyonu’nda düzenlenen programa katılan ve itfaiye personelinin fedakarca çalışmalarından övgüyle bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Türkiye’nin en deneyimli ve etkin meslek teşkilatlarından biri olan Ankara İtfaiyesi’nin siz kahraman erlerine bugüne kadar yaptığınız hızlı, özverili ve fedakarca çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi. Arama kurtarma ve yangın tatbikatının yer aldığı programda görevi başında yaşamını yitiren itfaiye erleri dualarla anılırken, itfaiye personeli Türk Kızılayı’na kan bağışında da bulundu.

     Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası için Başkent’te çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

     Ankara İtfaiyesi İskitler Merkez İstasyonu’nda gerçekleştirilen İtfaiye Teşkilatı’nın 307. yıl dönümü kutlama programına; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Yaşar Neslihanoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Kemal Çokakoğlu ve Baki Kerimoğlu, İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler ve Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan da katıldı.

YAVAŞ’TAN ANKARA İTFAİYE PERSONELİNE ÖVGÜ DOLU SÖZLER

     Yaşamını yitiren itfaiye erlerinin dualarla anıldığı programda yaptığı konuşmada sözlerine Ankara İftaiyesi’nin sadece Ankara’da değil Türkiye’nin dört bir tarafında özverili çalışmalara imza attığını belirterek başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Türkiye’nin en deneyimli ve etkin meslek teşkilatlarından biri olan Ankara İtfaiyesi’nin siz kahraman erlerine, bugüne kadar yaptığınız hızlı, özverili ve fedakarca çalışmalarınızdan ötürü teşekkür ediyorum. Elazığ Depremi’nde vatandaşlarımızın canı için kendi canınızdan vazgeçebileceğinizi, bu sene içimizi yakan orman yangınlarında da haftalarca süren mücadelenizi hep birlikte takip ettik. Bizler 6 milyon Ankaralı olarak sizlerin her zaman yanınızda olmaya, destek olmaya, yaren olmaya devam edeceğiz. Kahramanlık gerektiren bir mesleği kahramanca yapan Ankara İtfaiyesi’ndeki mesai arkadaşlarımın ve ülkemizdeki tüm itfaiye kahramanlarının itfaiye haftasını bir kez daha kutluyorum” dedi.

‘‘İTFAİYE TEŞKİLATIMIZI BÜTÜN GÜCÜMÜZLE DESTEKLİYORUZ’’

     İtfaiyecilik mesleğini kutsal bir görev olarak nitelendiren Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, Ankara İtfaiyesi’nin fedakarca çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:  

İtfaiye hizmetleri Büyükşehir Belediyelerinin ve yerel yönetimlerin en temel vazifelerinden bir tanesidir. Mal ve can güvenliğinin yanı sıra ekonomi ve sosyal gelişiminin bir göstergesi olarak bu hizmeti en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımız ellerinden gelen gayretleri gösteriyorlar. Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetimi olarak İtfaiye Teşkilatımızı bütün gücümüzle destekliyoruz.” 

     Genel Sekreter Yardımcısı Baki Kerimoğlu da arama kurtarma ve yangın tatbikatını başarıyla tamamlayan itfaiye erlerini tebrik ederek, “İtfaiye ekibinin her türlü doğal felakete hazır olması gerekiyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetimi olarak itfaiye ekibinin haftasını kutluyoruz” dedi.

“BAŞKENT’E YAKIŞIR BİR İTFAİYE”

    Pandemi süreci nedeniyle kısıtlı programlarla itfaiye haftasını kutlayacaklarını ifade eden İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu ise şu değerlendirmelerde bulundu:

Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutladığımız İtfaiye Haftası’nın 307. yılını çeşitli etkinliklerle kutladık. 1714 yılında kurulun Tulumbacılar Ocağı’ndan günümüz modern itfaiyeciliğine kadar köklü bir geçmişi olan Ankara İtfaiyesi bugün 46 İtfaiye İstasyonu ile kesintisiz hizmet vermektedir. Amacımız meydana gelen itfaiye olaylarında zamanında ve doğru bir şekilde müdahale ederek can ve mal kaybını önlemek. Aynı zamanda afet ve yangınlar konusunda toplumsal bilgi ve bilinç düzeyini artırarak bilim ve teknolojiye uygun araç-gereç ve eğitimli personelle Cumhuriyetimizin Başkenti olan Ankara’mıza yakışır modern bir itfaiye teşkilatı olma yolunda ilerlemek istiyoruz.”

     Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler ise Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin yalnızca yangınlarda değil Türkiye’nin dört bir yanındaki deprem, sel ve taşkınlarda vatandaşların yanında olmayı başaran bir ekip olduğuna vurgu yaparken, Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç da şöyle konuştu:

“Zabıta Daire Başkanlığı olarak kalben ve zihnen İtfaiye Dairesi’nin yanındayız. Bu meslekte ömrünü tüketenlere iyi bir emeklilik hayatı, vefat edenlere ise Allah’tan rahmet diliyorum. Birlikte omuz omuza görev yaptığımız arkadaşlara ise sonsuz başarılar diliyorum.”

TAMGA, AKUT VE ANDA’DAN KUTLAMA MESAJI

    Doğal afetlerde Ankara İtfaiyesi ile iş birliğini sürdüren TAMGA, AKUT ve ANDA ekipleri de itfaiye haftası kutlamalarına katılarak destek verdi.

     Büyükşehir Belediyesi ile sahada sağlanan iş birliğinin önenime dikkat çeken ekipler, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdiler:

-Bülent Baran (TAMGA Mali İdari İşler Başkan Yardımcısı): ‘‘TAMGA ekibi olarak burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Ankara İtfaiyesi’ne her daim yardıma hazırız ve onların yanındayız. İtfaiye Teşkilatı’nın 307. Yıl dönümü tekrardan kutluyorum.’’

-Ruhi Başak( AKUT Ankara Üyesi): “Ankara İtfaiyesi ile birlikte doğal afet olaylarına katılıyoruz can kurtarıyoruz. İş birliğimizi başarı ile sürdürüyoruz.’’ 

İTFAİYE PERSONELİNDEN “CANIMIZLA KANIMIZLA YANINDAYIZ” MESAJI

     Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yapılan tatbikatların ardından ANDA, TAMGA ve ANDA ekiplerinin kurduğu stantları ziyaret ederek, bilgi aldı.     

     Ankara İtfaiyesi’nde görev yapan tüm itfaiye erleri “Canımızla Kanımızla Yanınızdayız” sloganıyla Türk Kızılayı’na da kan bağışında bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.