DOLAR %
EURO %
ALTIN 1.209,38-0,31%
BITCOIN %
Ankara

HAFİF KAR YAĞIŞLI

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
KGF DESTEK PAKETLERİ  ÜYELERİMİZE VE İŞ DÜNYAMIZA HAYIRLI OLSUN

KGF DESTEK PAKETLERİ  ÜYELERİMİZE VE İŞ DÜNYAMIZA HAYIRLI OLSUN

ABONE OL
28 Şubat 2022 17:15
KGF DESTEK PAKETLERİ  ÜYELERİMİZE VE İŞ DÜNYAMIZA HAYIRLI OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya; geçtiğimiz günlerde açıklanan ve toplam büyüklüğü 60 Milyar TL olan Kredi Garanti Fonu (KGF)  kefaletli “Yatırım Destek Paketi”, “İhracat Destek Paketi” ve “İşletme Harcamaları Destek Paketi” detayları hakkında açıklamada bulundu.

22 Şubat 2022 tarihi itibariyle başvuruları başlayan destek paketleri ile öncelikli olarak imalat sanayinde faaliyette bulunan işletmeler ile ihracatçı işletmeler başta olmak üzere yatırım yapmayı planlayan KOBİ ve KOBİ dışı işletmelerin yatırım ve yatırıma bağlı işletme harcamalarının finanse edilmesi amaçlanıyor.”Kredi Garanti Fonu (KGF) Destek Paketleri, Üyelerimize ve İlçemiz İş Dünyasına Hayırlı Olsun” diyen Başkan Sakarya kredi detayları hakkında şu açıklamalarda bulundu.

Yatırım Destek Paketi

Yatırım yapmayı planlayan KOBİ ve KOBİ dışı tüm işletmeler, yatırım ve yatırıma bağlı işletme harcamalarında kullanabileceği Yatırım Destek Paketi’nden 120 aya kadar vade ile yararlanabilecek. Pakette kredi üst limiti KOBİ’ler için 35 Milyon TL’yi bulurken KOBİ Dışı işletmeler ise 100 Milyon TL’ye varan miktarlarda kredi kullanabilecek. Kadın girişimci KOBİ’ler %90, diğer KOBİ’ler %85, KOBİ dışı işletmeler ise %80 oranında kefalet oranlarından faydalanabilecek.

İhracat Destek Paketi

İhracatçı veya döviz kazandırıcı sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’ler ile ihracat potansiyeli taşıyan KOBİ’lerin yararlanabileceği İhracat Destek Paketi’nde ise işletmeler, azami 6 ay ödemesiz dönem dahil azami 24 ay vade ile kredi kullanabilecek. Pakette kredi üst limiti işletmenin segment ve cirosuna göre değişmekle birlikte azami 25 Milyon TL olarak belirlendi. Mevcutta ihracatı olan firmalar %90, potansiyel ihracatçı firmalar da %85 oranında kefaletten yararlanabilecek.

İşletme Harcamaları Destek Paketi

KOBİ ve KOBİ dışı firmaların işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan İşletme Harcamaları Destek Paketi’nden ise KOBİ’ler azami 5 milyon TL, KOBİ Dışı işletmeler ise azami 20 Milyon TL tutarında krediden faydalanabilecek. Ticari kredi kartları ve Debit/Banka kartına bağlı kredili mevduat hesabı üzerinden kullandırılacak kredinin kefalet oranları KOBİ’ler için %80, KOBİ Dışı işletmeler için ise %75 olacak. Detaylı bilgi için:https://kgf.com.tr/index.php/tr/urunlerimiz/hazine-destekli-kefaletler/isletme-harcamalari-destek-paketi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.